• Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostały poświęcone W. Pileckiemu - najdzielniejszemu z żołnierzy niezłomnych.

            W ramach obchodów uczniowie klas 4- 8 obejrzeli prezentację pt. " Ochotnik z Auschwitz" i wysłuchali "Ballady o rotmistrzu Pileckim".

            Tak jak w ubiegłym roku odbył się Bieg Pamięci. Sztafeta uczniów pokonała dystans 1962 metrów, by upamiętnić śmierć ostatniego żołnierza podziemia niepodległościowego, który został zamordowany w 1962 roku. W ramach obchodów tego święta każda z klas otrzymała zadanie - wykonać plakat o rotmistrzu Pileckim.

          • Wycieczka szkolna

          • Uczniowie naszej szkoły 6 marca 2024 roku, udali się do Mediateki na wystawę klocków LEGO.

            Mogli tam podziwiać pięknie wykonane budowle i samodzielnie bawić się w konstruktorów ulubionych klocków.

            Po zabawie przyszedł czas na sens filmowy pt., „Cudowny chłopak. Biały ptak” w Kinie za Rogiem.

            Nie zabrakło czasu na wspólny posiłek i zabawę na placu zabaw.

            To był dzień pełen wrażeń.

          • Spotkanie z dr hab. Arkadiuszem Słabigiem

          • W minionym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole dr hab. Arkadiusza Słabiga, współautora publikacji poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu, zatytułowanej:

            „A Orzeł Biały znów w gnieździe swym gości”. Walka o niepodległość i granice w powiatach nadnoteckich w latach 1918-1920.

            Pan Arkadiusz Słabig jest historykiem i pedagogiem aktywnie zaangażowanym w popularyzację historii Powstania Wielkopolskiego. Jako wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku, nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach i Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju organizuje rajdy i konkursy, szerząc wśród młodzieży miłość do naszych ziem.

            Nasz zacny Gość bardzo ciekawie opowiedział o tym, jak przebiegał proces ustalania granicy między Polską a Niemcami w 1919 r. Skupił się głównie na terenie powiatu wieleńskiego, który w tamtym czasie był przedmiotem gorących sporów.

            Ten niezwykle interesujący wykład przybliżył nam chlubne momenty historii regionu i z pewnością zachęcił do dalszego zgłębiania losów naszej Małej Ojczyzny.

          • POCZTA WALENTYNKOWA CZYLI WALENTYNKI W SZKOLE

          • 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

            Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dnu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już w styczniu przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

            W piątek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów.

            Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele i pracownicy szkoły.

            „Dzień Świętego Walentego

            To dzień dobry dla każdego!

            W tym dniu wszyscy to wyznają,

            że chcą kochać i kochają!”

             

          • Wycieczka do Kina za Rogiem w Wieleniu

          • W czwartek, 8 lutego 2024r., uczniowie wszystkich klas naszej szkoły udali się do Kina za Rogiem w Wieleniu na film "Akademia Pana Kleksa".

            Po seansie przyszedł czas na posiłek. Pizza i kebab w doborowym towarzystwie smakowały wybornie.

            Jeszcze chwila na placu zabaw i powrót do domu. To był naprawdę udany dzień.

          • Walentynki w bibliotece

          • Klasy I - IV bawiły się dziś na balu przebierańców, a w bibliotece szkolnej odbyły się tradycyjnie jak co roku Walentynki. Uczniowie klas V - VIII brali udział w imprezie "Wypożycz książkę w ciemno".

            W tym roku zapakowane do wypożyczenia były nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

          • Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

          • Na przełomie listopada i stycznia odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja pod nazwą

            „Góra Grosza”. Uczniowie wrzucali do klasowych skarbonek monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. W lutym pieniądze te zostały posegregowane, spakowane i wysłane do „Towarzystwa Nasz Dom” w Warszawie.

            W tym roku zebraliśmy ogółem 306 złotych i 20 groszy. Monety ważyły razem ponad 26 kg.

            Dzięki tej akcji mogliśmy się przekonać, jaką siłę może mieć 1 grosz.

            Wszystkim, którzy włączyli się do tej zbiórki serdecznie dziękujemy.

          • III MIEJSCE W GMINNYCH MISTRZOSTWACH W SIATKÓWKĘ DZIEWCZĄT

          •  

            Dnia 6 lutego 2024 roku dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Gminnych Igrzyskach dzieci, które odbywały sie na hali sportowej w Wieleniu. Naszą szkołę w mistrzostwach w siatkówkę reprezentowało 8 dziewcząt - sześć z klasy VI i dwie z klasy V.

            Trud i zaangażowanie dziewcząt pozwoliły na uzyskanie III miejsca w Gminie Wieleń.

            Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim
      • 0672560221 Dyrektor szkoły - mgr Iwona Błachnia
      • Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim, Dzierżążno Wielkie 24, 64-730 Wieleń Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim zachęca do dobrowolnych wpłat na nr rachunku bankowego: Bank Spółdzielczy w Wieleniu 46 8960 0003 0008 3726 2000 0010 64-730 Wieleń Dzierżążno Wielkie 24, Poland
      • Krystyna Górzna e-mail: paragrafodadoz@wp.pl tel. 728758706
      • Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia. W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) /spdzierzazno/SkrytkaESP Na przedmiotowy adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP będą mogli przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru Pismo ogólne udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie "Pismo ogólne do podmiotu publicznego", która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP: - ścieżka dostępu: Strona główna > Inny podział spraw > Alfabetyczna lista spraw - należy wybrać usługę "Pismo ogólne do podmiotu publicznego" Elektroniczna skrzynka podawcza Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza zawiera jeden formularz elektroniczny pn. Pismo ogólne do podmiotu publicznego. Za jego pomocą załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim.. Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępnienia formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2011 nr 206 poz. 1216) akceptuje formaty elektroniczne wymienione w niniejszym Rozporządzeniu. Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 3 megabajty. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane. Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu. Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.
    • Logowanie