• Koncert ,,Wesoła scena dla Babci i Dziadka”

• Koncert ,,Wesoła scena dla Babci i Dziadka” – społeczność Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim wszystkim Dziadkom.

Dziadków kochamy wszystkich i przez cały rok.

W czwartek 1 lutego 2024 r. w sali wiejskiej w Dzierżążnie Wielkim odbył się wyjątkowy koncert łączący pokolenia. Z okazji Dnia Babci i Dziadka na scenie wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim.

Na początku koncertu, gdy już sala wiejska całkiem się zapełniła, p. dyrektor szkoły Iwona Błachnia powitała wspaniałych gości, szczególnie Babcie i Dziadków, którzy przybyli na uroczystość i złożyła życzenia. Przez kolejne dwie godziny znajdujący się na widowni dziadkowie oraz rodzice dzieci z entuzjazmem obserwowali i słuchali występów małych artystów, klaszcząc w rytm wesołej muzyki i ciesząc się z wyjątkowej atmosfery, która emanowała ze sceny.

Dzień Babci i Dziadka jest wspaniałą okazją do zacieśnienia więzi między pokoleniami. To chwile pełne radości, miłości i wzajemnego szacunku, które budują fundamenty silnych rodzin i przypominają o tym, co najważniejsze w życiu. Na koniec koncertu, po wręczeniu prezentów i w momencie, gdy wnuki już były przy dziadkach, życzenia zebranym złożył dyrektor Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu p. Przemysław Grześkowiak.

Czego mogę życzyć wam kochane Babcie i Dziadkowie? Abyście zawsze byli dla swoich wnucząt bezpieczną przystanią, byście mieli zawsze dla nich czas i cierpliwość. Tak, by po latach mogli wspominać Was tak, jak ja wspominam swoich dziadków, jako wspaniałe pełne ciepła i miłości osoby zakończył życzenia dyrektor.

Po koncercie ,,Wesoła scena dla Babci i Dziadka” okazało się, że otrzymaliśmy zaproszenie od KLUBU SENIOR + z Wielenia na powtórkę koncertu dla wszystkich seniorów w dniu 2 lutego 2024r. Uczniowie naszej szkoły chętnie skorzystali z tego zaproszenia.

Koncert dedykowany seniorom w Wieleniu to wyjątkowy sposób celebrowania miłości, doświadczenia i historii, jakie noszą w sobie Babcie i Dziadkowie. Był to nie tylko koncert muzyczny, lecz również okazja do wspólnego świętowania i budowania wspomnień.

Dziękujemy Wam, seniorzy, za niepowtarzalną atmosferę i prezenty w Klubie Senior +.

Na zakończenie, pragniemy serdecznie podziękować p. sołtys Dzierżążna Wielkiego Beacie Picie oraz pracownikom z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieleniu za obecność.

• Centrum Wyobraźni i Aktywności SOWA,

• Uczniowie klasy II i IV spędzili kreatywnie piątkowy czas w Centrum Wyobraźni i Aktywności SOWA, na zajęciach w Bibliotece XXI wieku i seansie "Wonka" w Kinie za Rogiem NCK w Wieleniu.

• "O wolność i niepodległość

• "O wolność i niepodległość -105 rocznica Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Wieleńskiej" to nazwa projektu, który realizowała Szkoła Podstawowa w Rosku.

W projekcie tym uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z gminy. Projekt miał formę warsztatów i składał się z trzech części. Wybrani uczniowie z poszczególnych szkół uczestniczyli w zajęciach prowadzonych na Wydziale Historii UAM w Poznaniu. Zajęcia prowadzone były przez studentów historii w Szkole Podstawowej w Rosku. Każda ze szkół miała za zadanie wykonać prezentację i plakat na określony temat.

Uczniowie naszej szkoły: A. Chmurak, L. Lejkowska, J. Pita, K. Rozum, O. Rozum, T. Wojciechowski wraz z opiekunami I. Stochaj i N. Dobrzyńską przygotowali prezentację pt. "Weterani/postaci z ziemi wieleńskiej - biogramy".

Prezentacje zostały przedstawione 18 stycznia podczas spotkania w Mediatece w Wieleniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, wykładowcy uniwersytetu oraz uczestnicy projektu wraz z nauczycielami.

• Podsumowanie akcji "Kasztanobranie"

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie i aktywny udział w akcji. Akcja miała na celu zebranie owoców leśnych, które zostały przeznaczone na karmę dla zimowego dokarmiania zwierząt wolno żyjących na terenie Nadleśnictwa Krzyż. Kasztany zostały przekazane kołu łowieckiemu nr 10 "Knieja".

Uczniowie i przedszkolaki zebrali i przynieśli ponad 500kg kasztanów!

Razem pomagamy leśnym przyjaciołom przetrwać zimę.

• "Powstańczym szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej" .

• Dwunastego stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Powiatowym Konkursie Historycznym pn. "Powstańczym szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej" .

W konkursie brało udział 36 uczestników z siedmiu szkół. Naszą szkołę reprezentowali:

Leon Roske z kl. V. i Teodor Wojciechowski z kl. VIII.

Teodor Wojciechowski zajął I miejsce w kategorii klas VII- VIII.

Uczestkom konkursu dziękujemy, a Teodorowi gratulujemy.

• Rozstrzygnięcie konkursu "My dream town”.

• Na lekcjach języka angielskiego wszyscy uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości miejsc w mieście i ich nazw w języku angielskim. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali i wykonali pomysłowe projekty swoich wymarzonych miast, dzięki czemu powtórzyli i utrwalili słownictwo.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce - Nikola Izydor

II miejsce - Maciej Siwiak

III miejsce - Julia Pauka

Gratulacje dla wszystkich dzieci!

• "Każdy może kolędować".

• To był uroczysty dzień w szkole. Rozpoczął się szkolnym konkursem "Każdy może kolędować".

Komisja konkursowa choć miała trudne zadanie, wyłoniła zwycięzców.

W kategorii oddziały przedszkolne i kl. I - III:

I miejsce zajął oddział 5-6 latków i klasa I;

II miejsce - klasa III;

III miejsce - oddział 3-4 latków.

W kategorii klasy IV - VIII

I miejsce zajęły klasy V i VII,

II miejsce klasa IV.

W czasie obrad komisji konkursowej społeczność szkolna wspólne kolędowała.

Dziękujemy pani Magdalenie Pawłowskiej za przybycie i współpracę.