• Projekt „Wesołe przedszkolaki w Gminie Wieleń!”

          • Projekt „Wesołe przedszkolaki w Gminie Wieleń!”

            o numerze FEWP.06.07-IZ.00-0068/23

            realizowany w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Funduszu Europejskiego dla Wielkopolski 2021-2027

            Krótki opis projektu: Gmina Wieleń/ Samorządowa Administracja Oświatowa w Wieleniu uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wesołe przedszkolaki w Gminie Wieleń!”. Projekt realizujemy, aby poprawić jakość kształcenia w 6 ośrodkach wychowania przedszkolnego z Gminy Wieleń poprzez zwiększenie potencjału dydaktycznego, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, realizację działań zmierzających do poszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek.

            Całkowita wartość projektu: 910 462,80 zł

            Wysokość wkładu z Funduszu Europejskiego: 637 323,96 zł

            Okres realizacji: 01.07.2024r. – 31.12.2025r.

            Cel projektu: Głównym celem projektu jest poprawa jakości edukacji w 6 ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP) z Gminy Wieleń poprzez umożliwienie uczestnikom – 148 dzieciom dostępu do zajęć dodatkowych oraz podniesienie kompetencji zawodowych pracowników – 24 nauczycieli/ek.

            Grupa docelowa: 148 dzieci w wieku przedszkolnym i 24 nauczycieli/ek

            Podmioty objęte wsparciem:

            • Gminne Przedszkolne w Wieleniu

            • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu

            • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

            • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach

            • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu

            • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim

            Typy działań w projekcie:

            1. Zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć wraz z adaptacją sal

            2. Rozwijanie kompetencji kadry ośrodków wychowania przedszkolnego

            3. Zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci – 1 736 h

            4. Dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci – 1 176 h

            5. Kształtowanie kompetencji kluczowych – wyjazdy edukacyjne

            Oczekiwane efekty:

            • poszerzenie oferty zajęć dodatkowych o zajęcia: kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci,

            a także dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci oraz rozwijające kompetencje kluczowe, w tym wyjazdowe

            • Poszerzenie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek z zakresu: identyfikacji i analizy potrzeb edukacyjnych, pracy z grupą dzieci o różnych potrzebach, w tym z dziećmi o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, pracy w relacji indywidualnej w procesach wsparcia wdrożenia, dobierania materiałów i pomocy dydaktycznych do indywidualnych potrzeb dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami.

            Projekt wspiera specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, równość kobiet i mężczyzn, zasadę równości szans i niedyskryminacji oraz dostępność osób z niepełnosprawnościami.

            #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim
        • 0672560221
          Dyrektor szkoły - mgr Iwona Błachnia
        • Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim, Dzierżążno Wielkie 24, 64-730 Wieleń
          Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim zachęca do dobrowolnych wpłat na nr rachunku bankowego: Bank Spółdzielczy w Wieleniu
          46 8960 0003 0008 3726 2000 0010
          64-730 Wieleń Dzierżążno Wielkie 24,
          Poland
        • Krystyna Górzna
          e-mail: paragrafodadoz@wp.pl
          tel. 728758706
        • Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

          W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim

          Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP)
          /spdzierzazno/SkrytkaESP


          Na przedmiotowy adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP będą mogli przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru Pismo ogólne udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie "Pismo ogólne do podmiotu publicznego", która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP:

          - ścieżka dostępu: Strona główna > Inny podział spraw > Alfabetyczna lista spraw - należy wybrać usługę "Pismo ogólne do podmiotu publicznego"


          Elektroniczna skrzynka podawcza Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza zawiera jeden formularz elektroniczny pn. Pismo ogólne do podmiotu publicznego. Za jego pomocą załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim..

          Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępnienia formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2011 nr 206 poz. 1216) akceptuje formaty elektroniczne wymienione w niniejszym Rozporządzeniu.

          Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 3 megabajty. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane. Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu. Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.
      • Logowanie