• Pasowanie na ucznia

          •  

             

            10 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły panią Iwonę Błachnia. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

            Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

             

          • Rogale świętomarcińskie.

          • Dzieci z klasy III na zajęciach kreatywnych przygotowały i upiekły przepyszne rogale świętomarcińskie trochę zmodyfikowane, bo z ciasta francuskiego z nadzieniem czekoladowym i różanym ale najważniejsze, że było przy tym wiele radości i przyjemności z jedzenia.Rogale świętomarcińskie powstały około 150 lat temu. Z roku 1860 pochodzi najstarsza reklama tego pysznego wypieku opublikowana w „Dzienniku Poznańskim”. Jednak tradycja pieczenia rogali 11 listopada zapoczątkowana została w 1891 roku. Wtedy właśnie ksiądz Jan Lewicki z parafii św. Marcina w Poznaniu poprosił wiernych, aby przyłączyli się do pomocy potrzebującym. Na apel odpowiedział lokalny cukiernik – Józef Melzer, który upiekł 3 blachy rogali z makiem i ofiarował je biednym. Z roku na rok coraz więcej osób piekło rogale świętomarcińskie – dzięki temu biedni mogli się najeść, a bogatsi kupić rogale wspomagając potrzebujących.

          • RODACY BOHATEROM

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji paczkowej pn. "Rodacy Bohaterom". Akcja to ogólnopolskie działanie, ponad podziałami i ponad granicami. Na święta Bożego Narodzenia włączamy chętne osoby do działań - zbierając różne dary, które przekażemy kombatantom w Polsce i na Kresach oraz polskim środowiskom kresowym. Osoby, które chcą wspomóc akcję mogą przynosić dary do szkoły do specjalnie przygotowanych kartonów. Akcja rozpocznie się w poniedziałek 13 listopada, a trwać będzie do końca miesiąca.

            Poniżej dołączamy listę potrzebnych rzeczy.

            Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich uczniów, przedszkolaków, pracowników oraz przyjaciół naszej szkoły.

          • Nieodpłatna pomoc prawna ……

          •  

            Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne. Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdą Państwo na dedykowanej dla Powiatu stronie internetowej.

          • Narodowe Czytanie

          • W podziękowaniu za zorganizowanie tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie otrzymaliśmy od Pary Prezydenckiej pamiątkowy egzemplarz powieści

          • Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj Zamek

          • 30 października 2023 roku w pięknym miejscu Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj Zamek nauczycielka Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim - Natalia Dobczyńska wzięła udział w konferencji z warsztatami metodycznymi – Odkrywamy tajemnice swojego regionu. Innowacje i interdyscyplinarnie o edukacji regionalnej. Konferencja rozpoczęła się Questem o Zamku w Goraju, który pięknie przedstawił historię zamku i jego właściciela Wilhelma Hochberga. W rozwiązywaniu zadań dzielnie pomagał p. Rafał Marcińczak, edukator Lasów Państwowych, który ciekawie przedstawiał historię malowniczo położonego Zamku. Panie Magdalena Gutowska i Katarzyna Strzałkowska podczas warsztatów pokazały metody aktywizujące, które można wykorzystać w edukacji regionalnej oraz jak korzystać z zasobów cyfrowych. Natomiast p. Marzena Teterus przedstawiła zasady tworzenia innowacji oraz interdyscyplinarnego podejścia do edukacji regionalnej. Spotkanie okazało się bardzo owocne. Do zobaczenia wiosną.

          • Szkoła pamięta 2023

          • W ramach akcji "Szkoła pamięta 2023" uczniowie naszej szkoły posprzątali teren obok pomnika, upamiętniającego żołnierzy, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Zapalili znicze i ustawili chryzantemy w tym pamiątkowym miejscu oraz odwiedzili groby na parafialnym cmentarzu. Dziękuję pani sołtys Beacie Pita za wsparcie od początku trwania akcji.

          • " Miś Uszatek"

          • Oddział przedszkolny 3/4- latków w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odwiedziła Pani Teresa Rossa- nauczyciel bibliotekarz naszej Szkoły.

            Nasz gość pięknie przeczytał dzieciom fragment książki pt. " Miś Uszatek"- Miś Uszatek idzie do przedszkola"

            Maluszki z zaciekawieniem wysłuchały czytanego opowiadania, a następnie wykonały pracę plastyczną: Miś Uszatek.

            Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, miłą atmosferę i słodki upominek, który otrzymały dzieci.

            Spotkanie tak spodobało się dzieciom, że już umówiły się z Panią Teresą na kolejne czytanie książki.

          • wARSZTATY PSZCZELARSKIE

          • W piątek (20.10.) oddziały przedszkolne uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich, które poprowadziła Pani Daria Białek, właścicielka „Pasieki Zośki Samośki".

            Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda pszczoła oraz jaki jest podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Dzieci degustowały pszczeli pyłek, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie przez przedszkolaków świec z wezy pszczelej (wosku), w czym pomogli im uczniowie z VIII klasy. Wszystkie dzieci otrzymały od Pani Darii upominki w postaci słoiczka miodu i certyfikaty „Przyjaciela zapylaczy”.

            Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz przekazanie cennych informacji na temat fascynującego świata pszczół.

          • MALWA 2023

          • W czwartek (19.10.) dzieci z oddziałów przedszkolnych reprezentowały naszą szkołę w XXII Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej „Malwa 2023”, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Rosku. Przedszkolaki zaprezentowały następujące utwory:

            - Stefan Gracoń – „Szła dzieweczka do laseczka”,

            - Anastazja Kotowska – „Poszło dziewczę po ziele”,

            - Natan Siwiak – „Laboga Dziewuszki”,

            - Tymoteusz Duhr – „W moim ogródecku”,

            - Kasandra Rozum – „Moja Maryneczka”,

            - Nikola Radecka – „Uciekła mi przepióreczka”.

            Wszyscy uczestnicy w kategorii przedszkole – solista, otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy – Stefan za zajęcie II miejsca, Anastazja za zdobycie III miejsca, Natan i Tymoteusz za wyróżnienia, natomiast Kasandra i Nikola za udział w konkursie.

            Serdeczne gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów.

             

            Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie dzieci do występów i przepiękne stroje.

          • „Przygody Krasnala Hałabały” – Lucyny Krzemienieckiej.

          • W czwartek (19.10.2023r.) w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, grupę 5/6-latków odwiedziła pani Teresa – nauczyciel Bibliotekarz. Podczas spotkania przeczytała dzieciom „Przygody Krasnala Hałabały” – Lucyny Krzemienieckiej.

            Po wysłuchaniu bajeczek, przedszkolaki wykonały techniką orgiami przepiękne prace plastyczne – domki Krasnala Hałabały. W podziękowaniu za wprowadzenie w magiczny świat bajek, dzieci wręczyły Pani Teresie podziękowanie. Atmosfera spotkania była tak miła i przyjazna, że grupa z niecierpliwością będzie czekała na następne. Teresa Rossa.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim
      • 0672560221 Dyrektor szkoły - mgr Iwona Błachnia
      • Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim, Dzierżążno Wielkie 24, 64-730 Wieleń Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim zachęca do dobrowolnych wpłat na nr rachunku bankowego: Bank Spółdzielczy w Wieleniu 46 8960 0003 0008 3726 2000 0010 64-730 Wieleń Dzierżążno Wielkie 24, Poland
      • Krystyna Górzna e-mail: paragrafodadoz@wp.pl tel. 728758706
      • Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia. W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) /spdzierzazno/SkrytkaESP Na przedmiotowy adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP będą mogli przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru Pismo ogólne udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie "Pismo ogólne do podmiotu publicznego", która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP: - ścieżka dostępu: Strona główna > Inny podział spraw > Alfabetyczna lista spraw - należy wybrać usługę "Pismo ogólne do podmiotu publicznego" Elektroniczna skrzynka podawcza Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza zawiera jeden formularz elektroniczny pn. Pismo ogólne do podmiotu publicznego. Za jego pomocą załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim.. Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępnienia formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2011 nr 206 poz. 1216) akceptuje formaty elektroniczne wymienione w niniejszym Rozporządzeniu. Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 3 megabajty. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane. Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu. Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.
    • Logowanie