Dnia 7 listopada uczniowie klas I - VIII wybrali się z wizytą do Starostawa Powiatowego w Czarnkowie, na widowisko multimedialne organizowane przez Teatr Show oraz posiłek do Lila Bar.
Naszych uczniów przywitała w urzędzie Sekretarz pani Alicja Dąbrowska. Pan Jacek Klimaszewski, wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki i opowiedział im o swojej pracy. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi danymi dotyczącymi naszego powiatu oraz specyfiką. Uczniowie wrócili wzbogaceni o wiedzę i umiejętności z zakresu funkjonowania Urzędu Powiatowego oraz zasad załatwiania spraw w tym urzędzie. Mamy nadzieję, że niecodzienne odwiedziny w Starostwie Powiatowym w CZarnkowie na długo zapadną w pamięci młodym mieszkańcom naszego powiatu. Następnie uczniowie udali się Interaktywne widowisko multimedialne dla szkół podstawowych organizowane przez Show teatr.
klasy I - IV "Doktor Dolittle i jego zwierzęta czyli Filmowe Safari"
klasy V - VIII - "Jeszcze zdążę Mały Książę. Tajemnicze okoliczności literackiej działalności"
31 października przeprowadzono rozgrywki w piłkę nożną. W Turnieju wzięło udział 8 drużyn dziewcząt i chłopców z klas 4-8. Uczniowie Gabriela Grabowa i Kamil Samorek byli sędziami podczas meczów.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za sportową postawę.
J. Grabowa
Występy naszych uczniów podczas obchodów 65-lecia Koła Łowieckiego 'Leśnik' w Żelichowie
Reprezentacja naszej szkoły na XX Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Kochać poezję". Gratulujemy odwagi i pięknej interpretacji poezji. Choć nie udało się zdobyć nagród, atmosfera konkursu sprzyjała poznawaniu nowych osób i nawiązywaniu znajomości.
M.K.
Samorząd uczniowski ogłosił szkolny konkurs "Jesienny bukiet". I wszyscy zabrali się do zbiórki liści, kwiatów i jesiennych gałązek z owocami. Jury w składzie p. Hanna Wojciechowska, Gabrysia Grabowa, Maja Trembicka i Julka Nerka oceniały prace poszczególnych klas. Dyplom za pierwsze miejsce otrzymała klasa II, za drugie miejsce - klasa VII a trzecie klasa 0, czyli nasze przedszkolaki. Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia. Wszyscy zostali obdarowani cukierkami. Renata Wojtera, Natalia Dobczyńska i Monika Rzysko
19 X uczniowie klasy I w obecności rodziców, nauczycieli i starszych koleżanek i kolegów zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim.
Zanim, to jednak nastąpiło musieli przedstawić, to czego się do tej pory nauczyli.
Po zakończeniu części artystycznej i złożeniu uroczystego ślubowania, pani Dyrektor dokonała aktu pasowania.
Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i kuferki obfitości.
Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.
A. Kutereba
Oddział przedszkolny 5-6 latków realizuje innowację pedagogiczną pt:,,Programowanie i wartościowanie drogą do refleksji”. Grupa uczestniczy w ogólnopolskim programie ,,Uczymy dzieci programować- kodowanie na dywanie .Uczymy się podstaw programowania przez doświadczenie i zabawę ,łącząc jego elementy z zajęciami z różnych edukacji .Za nami już pierwsze wyzwanie Code Week – Europejski Tydzień Kodowania 6-21 października 2018r Code Week to święto kodowania...czas radosnej nauki programowania, aktywnej, twórczej i nastawionej na rozwój uniwersalnych kompetencji: rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętności pracy zespołowej...koduje cała Europa...nasza grupa również walczyła wspólnie z innymi o pierwsze miejsce Polski na mapie Europy w kodowaniu . W wyzwaniu Code Week Uczymy Dzieci Programować do którego się zgłosiliśmy jako grupa wykonywaliśmy 5 zadań z kodowania w 5 dni codziennie zgłaszając działania na stronę Code Week. Kodowaliśmy historię Code Week. Szukaliśmy algorytmów oraz tworzyliśmy mapę swojego województwa kreatywnie za pomocą różnych technik plastycznych. Zakodowaliśmy informacje o swojej wiosce – również w terenie promując piękno naszego otoczenia – wioski .W ostatnim dniu stworzyliśmy plakat programu Code Week z pomocą p. Agnieszki Wojewody nauczycielki języka angielskiego, która bardzo chętnie wspomaga grupę w zajęciach z kodowania również na swoich zajęciach z języka angielskiego Jesteśmy dumni z certyfikatu Code Week oraz z tego że wydarzenia z naszej Szkoły figurują na stronie Code Week 2018 roku i zostały zaznaczone na mapie Polski – kodowania .
.#UczymyDzieciProgramowac#EduSense#
#KodowanieNaDywanie#
#CodeWeekpl.chalange2018#
Nagrodę Burmistrza Wielenia otrzymała pani dyrektor Katarzyna Łapawa - Siarnik.
Bardzo się cieszymy. Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.
Pamiętamy i dbamy o czystość naszych rąk. Na zajęciach świetlicowych dzieci obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Uczniowie poznali zasady prawidłowego mycia rąk, następnie obejrzeli prezentację jak prawidłowo myć ręce by zapobiec chorobom związanym z nieprzestrzeganiem zasad czystości. Zaśpiewali piosenkę "Mydło lubi zabawę". Na koniec dzieci wykonały plakat na którym nakleiły swoje dłonie.
Monika Rzysko, Natalia Dobczyńska
Dnia 17.10 i 18.10.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące Profilaktyki Uzależnień. Warsztaty prowadziła psycholog z Centrum Profilaktyki. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas I-VIII, rodzice oraz nauczyciele.
Tematyka warsztatów
Uczniowie klas: 1-3
1) Uczeń bezpieczny w sieci. Cyberprzemoc, stalking i media społecznościowe.
2) Uzależnienie od Internetu i Facebooka. Do czego prowadzi nadmierne korzystanie z komputera? Fonoholizm.
Uczniowie klas: 4-5
1) Uczeń bezpieczny w sieci. Cyberprzemoc, stalking i media społecznościowe.
2) Uzależnienie od Internetu i Facebooka. Do czego prowadzi nadmierne korzystanie z komputera? Fonoholizm.
Uczniowie klas: 6-8
1) Uczeń bezpieczny w sieci. Cyberprzemoc, stalking i media społecznościowe.
2) Uzależnienie od Internetu i Facebooka. Do czego prowadzi nadmierne korzystanie z komputera? Fonoholizm.
3) Uzależnienie od substancji psychoaktywnych (alkohol, papierosy, narkotyki i dopalacze.
Nauczyciele i rodzice: Bezpieczeństwo w Internecie i mediach społecznościowych.
Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwie czyhającym w Internecie. Pani Psycholog zwróciła uwagę na to, jakie informacje można umieszczać na portalach społecznościowych, a jakich unikać. Uczuliła aby nie „prześladować” nikogo w sieci, bo raz umieszczona tam informacja zostaje na stałe. Przypomniała też jak używki: alkohol, papierosy, narkotyki i dopalacze działają na organizm młodego człowieka.
Warsztaty były niezwykle interesujące. Mamy nadzieję, że takie zajęcia ustrzegą naszych uczniów przed złymi wyborami.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole rozpoczęły się wystąpieniem Pani Dyrektor, która złożyła życzenia pracownikom szkoły i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. A potem prowadzenie apelu spoczęło na barkach uczniów. Pierwszy wiersz recytowała uczennica klasy 0. Następnie Maja, Gabrysia, Julka i Martyna wyjaśniły, jak odróżnić nauczyciela od ucznia. Np. „przy tablicy uczeń stoi niepewnie, słania się pozbawiony jakiegokolwiek oparcia, nasłuchuje czujnie, bo może ktoś się zlituje i coś podpowie, rozgląda się nieporadnie po klasie. Przykłada na moment kredę do tablicy i natychmiast cofa rękę, jakby w obawie, żeby tej w miarę czystej nie pobrudzić. Wydaje przy tym przeciągłe lub urywane dźwięki typu: eee, no więc, to będzie..., tego..., yyy..., hmm... Nauczyciel zachowuje się przy tablicy całkiem inaczej. Gdy już zacznie na niej pisać, to nie wie, kiedy skończyć. Tak to go wciąga, że stawia różne znaczki w tempie karabinu maszynowego. Zamaże całą tablicę, odwraca się do klasy i półprzytomnie, niczym w transie, zadaje pytanie retoryczne: „rozumiecie”? Dla świętego spokoju lepiej odpowiedzieć: „tak”. Następnie odbył się pokaz mody nauczycielskiej firmy „ABSURD & COMPANY” pod tytułem „Z nami łatwiej, z nami wygodniej”. Zapewniano, iż specjalnie dla nauczycieli obowiązują ceny promocyjne, a zamówienia zbiorowe będą realizowane nawet po kosztach producenta aż do wyczerpania zapasów.” Zapraszamy do obejrzenia sesji fotograficznej wykonanej podczas pokazu. Trzech solistów wykonało taniec w rytmie rap przy najpopularniejszych powiedzeniach nauczycieli. Czapki poleciały w górę! A po pięknych uczniowskich życzeniach pracownicy szkoły otrzymali wykonane przez uczniów metodą aplikacji breloki do kluczy. Natalia Dobczyńska, Monika Rzysko i Renata Wojtera.
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 5/6 LATKÓW - REALIZACJA PROGRAMU ZDROWOTNEGO - REKOMENDACJA POWIATOWA STACJA SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNA - CZARNKÓW.
,,MAMO,TATO - CO TY NA TO ” NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Celem Programu jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu, jak i w środowisku przedszkolnym i szkolnym.
We wrześniu i pierwszym tygodniu października zrealizowaliśmy trzy punkty programu :
1. „Zdrowa żywność – robimy kanapki” (wrzesień)
2. ,,Naturalny kompot ” zamiast słodkich ,sztucznych napojów ze sklepu.(październik)
3. ,,Jabłkowy sok - smaczny i zdrowy ,bo samodzielnie zrobiony”(październik).
Zachęcamy rodziców , by angażować dzieci w przygotowywanie zdrowych naturalnych przetworów domowych , które są alternatywą dla słodkich, sztucznych napojów i przetworów na bazie różnych nieznanych składników spożywczych. I. Błachnia A.Caban
Dziękujemy 😀
😁
⚽
⚽
🎊
🎊
2 października 2018 rozpoczęliśmy realizację programu "Trzymaj formę! ". W sztafetowych biegach przełajowych wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV - VIII. Gratulują uczestnikom sukcesu.
P. Dyrektor i wychowawcy klas.
W piątek w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Chłopca. Z każdej klasy wylosowano jednego ucznia do walki o tytuł „Chłopaka na medal”. Zmagania rozpoczęły się tańcem z wybraną koleżanką. Następnie należało udowodnić umiejętności kucharskie poprzez krojenie ogórka (chłopcy z klas 0-III) i cebuli (chłopcy z klas IV-VIII). Łzy popłynęły. Każdy mężczyzna powinien narysować swój autoportret i oczywiście posiąść umiejętność wiązania krawata. Ponad to nasi koledzy sprawdzali się w rzucie woreczkiem do celu i pleceniu warkoczy swoim koleżankom. Jury w składzie p. Iwona Błachnia (przewodnicząca), p. Natalia Dobczyńska i p. Monika Ryszko oceniały poszczególne konkurencje. Każdy z chłopców otrzymał medal i nagrodę, gdyż ważna była wola walki. Chłopcy po życzeniach od szkolnych koleżanek otrzymali słodkie upominki i ołówki z tabliczką mnożenia, a wszyscy po zakończonym apelu zajadali się tostami przygotowanymi przez uczennice klasy VIII. Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Dzieci „Koło” przy Szkole Podstawowej w Dzierżążnie Wielkim za wsparcie finansowe „Dnia Chłopca” w naszej szkole. Renata Wojtera, Monika Rzysko, Natalia Dobczyńska
3 miejsce w Międzyszkolnym Gminnym turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wielenia. Miejsce Hala sportowo widowiskowa w Wieleniu.
W Bibliotece Publicznej w Centrum Kultury w Trzciance odbył się powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków pt. „Małe rączki, wielkie słowa” w ramach projektu „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej”.
Podczas przeglądu dzieci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zaprezentowały wiersze wielkopolskich poetów, m.in. Kazimiery Iłłakowiczówny, Emilii Waśniowskiej, Józefa Ratajczaka, Wiesławy Pyrcz oraz Stanisława Neunerta.
Mali recytatorzy popisali się nie tylko doskonałą znajomością przygotowanych utworów, ale także kreatywnością w przygotowaniu kostiumów oraz rekwizytów. Każdy z uczestników przeglądu otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom za swój występ, a opiekunowie recytatorów – podziękowania za trud włożony w przygotowanie przedszkolaków.
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Oddział przedszkolny 5/6 latków Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim reprezentowali :
HANNA MAJCHRZAK I HUBERT BIAŁEK . Laureaci pięknie zaprezentowali utwory Stanisława Neunerta .
GRATULACJE !!!
Dnia 13.09.2018r. przeprowadziliśmy wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku reprezentować nas będą:
Przewodniczący - Maja Trembicka,
Z-ca przewodniczącego- Gabriela Grabowa,
Skarbnik - Julka Nerka
Powered by aSc EduPage