Dziękujemy sponsorom 😀😀
Dzień Dziecka w klasie V
QUIZIZZ
- 7
Po spotkaniu z panią dietetyk uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu. Trzech przedstawicieli z każdej klasy I-III walczyło z dwunastoma pisemnymi zadaniami. Walka bardzo wyrównana! Nagrody otrzymali wszyscy za bardzo wysoki poziom odpowiedzi. Starsi uczniowie z przygotowanymi komórkami i tabletami przystąpili do Ouizy „Zdrowe odżywianie – Trzymaj Formę”. Dziesięciu najlepszych nagrodziliśmy drobnymi łakociami. Zapraszamy do galerii. Renata Wojtera, Natalia Dobczyńska
SPOTKANIE Z PANIĄ MAGDALENĄ WOJCIECHOWSKĄ
- 3
W ramach działań projektowych „Trzymaj Formę” gościliśmy w naszej szkole p. Magdalenę Wojciechowską - dietetyka. Można było się dowiedzieć m. in.: kto to jest dietetyk; ile cukru zawierają napoje słodzone; jakie produkty są zdrowe dla dzieci i czym się kierować, tworząc jadłospis dla nastolatka w szkole podstawowej. Uczniowie kl. I-IV rysowali swoje propozycje na zdrowe śniadanie a starszacy tworzyli jadłospis. Dziękujemy p. Grażynie Linka za pomoc. Renata Wojtera, Natalia Dobczyńska
Dzień Mamy
- 22
W dniu 27 maja 2019 r. uczniowie klas I-III przygotowali dla swoich Kochanych Mam wiele atrakcji min.: przedstawienie, prezenty, laurki, wierszyki, piosenki, wykonali także koncert na flażoletach. Mamy z przyjemnością obejrzały i wysłuchały jak ich dzieci pięknie występowały. Następnie przyszedł czas słodkiego poczęstunku przy kawie i herbacie, można było także wykonać sobie pamiątkowe rodzinne zdjęcie w foto budce. Mamy w dobrych nastrojach pokazały dzieciom jak one potrafią się bawić i wzięły udział w specjalnie dla nich przygotowanym teście na śpiew, pisanie ze słuchu oraz wiedzy z tabliczki mnożenia. Wpadły bardzo dobrze!
Wychowawcy klas I-III
Udział w VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
24 maja odbył się VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Krzyżu Wlkp, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły.Gabriela GrabowaJulia Nerka
Dziewczęta zdobyły nowe doświadczenia. Gratuluję udziału w konkursie.Agnieszka Wojewoda
WYCIECZKA DO STOLICY
W dniach 24 do 27 kwietnia 2019r. uczniowie klas V- VIII naszej szkoły wspólnie z uczniami SP nr 2 w Trzciance i klasą ósmą SP w Rychliku wzięli udział w wycieczce do stolicy naszego kraju Warszawy.
Wyruszyliśmy wcześnie około godziny 530, podróż w atmosferze radości, wspólnych rozmów, bez przygód żołądkowych i z jedną przerwą minęła nam dość szybko. Pierwszym celem naszej wycieczki były Łazienki Królewskie. Chłopcy nie mogli się doczekać wizyty na Stadionie Narodowym, więc po obiedzie w restauracji „Literatka” niedaleko Zamku Królewskiego w Warszawie, pełni wigoru ruszyliśmy na zwiedzanie „Narodowego”. Czas pracy kierowcy kończył się, więc wracaliśmy do Schroniska Młodzieżowego „Syrenka” metrem i pieszo.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy z Stary Rynek i Krakowskie Przedmieście. Później Centrum Nauki Kopernik. Po obiedzie w „Literatce” udaliśmy się do pokoju zagadek. Nasza grupa została podzielona na dwa zespoły chłopaków i dziewcząt. Po przedstawieniu zasad zachowania w pokoju zagadek i niezbędnych zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy zmierzyć się z nieznanym. Z pokojów dochodziły okrzyki radości i ogólna ekscytacja. Ponieważ byłam bardzo ciekawa jak radzą sobie moje dzieciaki, uznałam za konieczne zaglądnięcie do pomieszczenia, w którym przy monitorach siedziała ekipa ludzi obserwująca poczynania młodzieży i udzielająca podpowiedzi. Dzieciaki radziły sobie wyśmienicie!!!
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem miasto szlakiem Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie z kolei przewodnik zapoznał nas ze zwyczajnym dniem Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na koniec zaprowadził nas do lochów zamkowych, gdzie obejrzeliśmy filmy o Warszawie. Na koniec dnia czekała nas niespodzianka. Otóż opiekunom udało się zdobyć bilety do niedawno otwartego muzeum iluzji. Świetna zabawa dla małych i dużych.
Ostatniego dnia odwiedziliśmy Bazylikę Świętego Krzyża, pałac Kultury i Nauki i oczywiście galerię Złote Tarasy. Zwieńczeniem naszej wizyty w Warszawie było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zmęczeni, pełni wrażeń, ciekawostek historycznych i życiowych doświadczeń wróciliśmy szczęśliwie późną nocą do swoich domów. Pozostaje jeszcze najważniejsza rzecz: podziękować Rodzicom za włożony wkład finansowy, aby owa wycieczka mogła się odbyć!
Wyjazd do Zespołu Szkół Leśnych w Goraju
poszerzył bardzo przyrodniczą wiedzę naszych uczniów. Najaktywniejsi w zbiórce kasztanów i żołędzi uczniowie w roku szkolnym 2018/2019 zwiedzili multimedialną wystawę, zamek, zagrodę z dzikami. Serdecznie dziękujemy panu Leszkowi Jasse za poświęcony czas. Hanna Wojciechowska
Energi Park
W piątek uczniowie z naszej szkoły wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Wieleniu odwiedzili Energi Park w galerii Pestka i Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Pani Natalia Dobczyńska i p. Renata Wojtera uwieczniły przygodę na zdjęciach. Nie zdradzamy, co można zobaczyć i jak eksperymentować w Laboratorium. Lepiej samemu sprawdzić. Zapraszamy do galerii. R.W.
Spektakl teatralny pt."Balladyna".
28 marca br. uczestniliśmy wraz z klasą IIId z SP nr 2 w Wieleniu w przedstawieniu teatralnym pt."Balladyna". Wyjazd zainicjowały wspólnie nauczycielki języka polskiego panie K. Łapawa-Siarnik, W. Spychalska oraz M. Kania. Odbiór sztuki teatralnej był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Gra aktorska, połączenie światła i muzyki oraz scenografia wzbudziły ciekawość uczniów. Wyjazd należy do bardzo udanych.
M.K.
Klasa II i III Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie Wielkim bierze udział w konkursie plastycznym "Ilustracja do wierszy Natalii Usenko". Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Wieleniu.
Uczniowie klasy II wykonali prace pastelami. Spośród wielu utworów poetyckich wybrali wiersze: "Straszny sen", "Gdzie jest mama?", "Małe liski".
Klasa III ilustracje wynonała kredką ołówkową. Prace do oceny jury zostaną przekazane do Biblioteki 27 marca 2019r.
Wszyscy uczestnicy konkursu z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników.
„Witaminy jemy zdrowi będziemy”…..
„Witaminy jemy zdrowi będziemy”…..
,, MAMO, TATO - CO TY NA TO ” – oddział przedszkolny 5/6 latków konsekwentnie realizuje zadania w programie PSSE w Czarnkowie, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu, jak i w środowisku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia promujące zdrowy styl życia powiązane są z praktycznym działaniem W poniedziałek 18.03.2019 roku dzieci wykonały zdrową, wiosenną sałatkę na bazie własnoręcznie wyhodowanych produktów-szczypiorek, rzeżucha, kiełki popularnych warzyw. Różne rodzaje sałat w połączeniu z nowalijkami i białym serem gwarantowały dzieciom sukces. Sałatkę zdrową i kolorową, starszaki ‘’zaniosły do domów, by również rodzice mogli spróbować zdrowego przysmaku. Mamy nadzieję że sałatka przedszkolna będzie częstym gościem w domach naszych przedszkolaków.
Goście z Sienkiewiczówki w Trzciance.
DZIEŃ KOBIET
Coroczne święto 8 marca Dzień Kobiet, po raz pierwszy obchodzono w 1910 roku.
W naszej szkole chłopcy zorganizowali wspaniałe święto dla Pań i Koleżanek. Już od samego rana panowała bardzo radosna atmosfera, którą dopełniła uroczystość, podczas której mali mężczyźni przedstawili nam historię powstania dnia Kobiet, recytowali piękne wiersze, pokazali także swój talent muzyczny śpiewając i grając na gitarze piosenki. Wszystkie kobiety naszej szkoły, zarówno te duże i te małe otrzymały serdeczne życzenia i kwiatki.
„Niech każdy dzień będzie kwiatem, który zakwita w waszych rękach. Wraz z życzeniami śpiewamy Was sto lat”. Do zobaczenia za rok. Natalia Dobczyńska,Monika Rzysko,Renata Wojtera
Dnia 7 marca naszą szkołę odwiedziła grupa "T" z Torunia, która przedstawiła nam spektakl profilaktyczny „Zaplątani w sieci- Cyberprzemoc”. Przesłanie, które płynęło do nas przedszkolaków i uczniów- Pamiętajmy o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu!!!
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony w 1999 roku, żeby podkreślić bogactwo i różnorodność językową świata. Chciano również zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych oraz ginących.
Na świecie istnieje około 6,5 tysiąca języków, z których połowa jest tak rzadko używana, iż mogą zniknąć w ciągu kilku następnych pokoleń. Niektórzy naukowcy przewidują, że do końca XXI wieku przetrwa zaledwie jedna dziesiąta obecnie używanych języków.
Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego.
My uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie Wielkim włączyliśmy się w obchody tego dnia. Z pogadanki wyciągnęliśmy wnioski, że trzeba z szacunkiem i z godnością odnosić się do języka. Dobrze pamiętać, że mowa jest cennym bogactwem, świadczy o człowiek jego sercu i życzliwości. Wiemy czym są wulgaryzmy i „skrótowce uczniowskie”. Wysłuchaliśmy wiersza „Lokomotywa” w gwarze wielkopolskiej i śląskiej. Bawiliśmy się łamańcami językowymi, rozwiązywaliśmy rebusy i ćwiczyliśmy gimnastykę buzi i języka.
Zajęcia zakończyliśmy wykonując plakat: Mój język świadczy o mnie, wypowiadamy wojnę wulgaryzmom.
Natalia Dobczyńska
Monika Rzysko
BIEG PO ZDROWIE
W naszej szkole po raz kolejny uczestniczyliśmy w lekcjach z programu „Bieg po zdrowie”. Na pierwszych zajęciach próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: Dlaczego coraz więcej ludzi nie pali papierosów?
Jakie płyną korzyści z niepalenia?
Jak można pożytecznie wykorzystać czas?
Co zrobić by nie sięgać po papierosy? W grupach wykonaliśmy plakaty- „Jak używkę w postaci papierosa zamienić na zdrowy tryb życia?”.
Na drugich zajęciach odwiedziła nas pani Bogusława, która podzieliła się z nami swoją historią, kiedy sama była „palaczem”. My uczniowie mogliśmy zadać szereg pytań, na które otrzymywaliśmy zawsze odpowiedź. Spotkanie było bardzo interesujące. Pani Bogusi dziękujemy, że znalazła dla nas czas i że chciała nam opowiedzieć swoją historię związaną z paleniem papierosów, które rzuciła prawie 10 lat temu.
Natalia Dobczyńska
Monika Rzysko
Glogster na zajęciach kreatywnych w klasie V
Pracując z tabletami tworzymy plakaty interaktywne, których tematem są ciekawostki o Wielkiej Brytanii.
Bal Karnawałowy w klasach I-III
Pidżama Party
Od godziny 17.00 do 23.00 w naszej szkole 15 lutego bawiliśmy się na Pidżama Party. Na początek podchody przy blasku księżyca. Po powrocie ciepły posiłek, przebranie w pidżamy i zabawa. Oczywiście nie zabrakło nocnego chowania się w szkole. Opiekę nad uczniami sprawowali nasi nauczyciele: p. Hanna Wojciechowska, p. Monika Rzysko, p. Natalia Dobczyńska, p. Katarzyna Łapawa-Siarnik, p. Renata Wojtera i zawsze wspierająca nas p. Bogusia Wiśniewska
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Na drzwiach gabinetu przyrodniczego plakat, wykonany przez Martynę Siwiak uczennicę kl. VIII, informował o nadchodzącym 15. lutego Szkolnym Dniu Życzliwości. Rozpoczęliśmy od rozdania każdemu uczniowi i nauczycielowi plakietki uśmiechniętej buźki. Rodzice przyprowadzający swoje pociechy do szkoły także byli obdarowani. Następnie krótki apel, na którym Julka Nerka (przedstawicielka SU) zachęcała wszystkich do wzajemnej uprzejmości. Na korytarzach szkoły można było przeczytać zwroty używane przez ludzi życzliwych sobie. Uczniowie klasy I przygotowali na katechezie plakaty: „Moje życzliwe słowa”. Renata Wojtera, Natalia Dobczyńska.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie