• Kochana Mamo!!!

• "Kochana Mamo - zacznę zwyczajnie,

że z Tobą w domu jest fajnie:

i w deszczu i w słotę, w smutku, w radości,

wspierasz i uczysz życia w miłości.

Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,

skromny bukiecik kwiatów darować."

Tymi słowami chcemy podkreślić, jak ważnymi osobami są dla nas nasze Mamy. W dniu 27 maja 2022r, po długiej przerwie, mogliśmy spotkać się, porozmawiać, wypić kawę i zjeść pyszne ciasta. Uczniowie z klas I-III, wraz z paniami wychowawczyniami, przygotowali wiele niespodzianek tj. piękne wierszyki, piosenki, podarunki, kwiaty, laurki i moc całusów!

Zachęcamy do obejrzenia galerii pamiątkowych zdjęć.

H.W, A.K, D.K

• Dzień Matki

• W piątek (27.05.) w oddziale przedszkolnym 5/6-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci przez cały maj ciężko pracowały – uczyły się wierszyków, piosenki i tańca, które zaprezentowały swoim Mamom podczas przedstawienia. Występowi uroku dodały odświętne stroje, opaski na głowy i piękna dekoracja. Na koniec przedszkolaki wręczyły kochanym Mamom prezenty i laurki, które przygotowały same z pomocą Pań.

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie i z okazji tego wyjątkowego święta, życzymy wszystkiego najlepszego!

• Światowy Dzień Pszczół

• Wszyscy uczniowie naszej szkoły i przedszkola uczestniczyli w szkolnych warsztatach ekologicznych z okazji Światowego Dnia Pszczół, które współorganizowaliśmy z Nadleśnictwem Krzyż. Pani Karolina Śpiewak przedstawiła nam mnóstwo faktów z życia tych zwierząt zapylających, a w praktyce dzieci mogły poznać ul, o którym ciekawe opowiadał pan Leszek Krecak. Każde dziecko sprawdziło się, rozwiązując rebusy i krzyżówki. Pomocne były gazetki przygotowane przez naszych uczniów pod okiem nauczycieli na temat owadów zapylających i roślin miododajnych. Aby wspierać naszą przyrodę, dzieci wykonały hotele dla owadów.

Dziękujemy naszym rodzicom: panu Wiesławowi Cabanowi i panu Maciejowi Wojciechowskiemu za wykonanie szkieletów domków dla owadów a pani Ewie Jeżowskiej za dodatkowe materiały budowlane.

Renata Federowicz i Hanna Wojciechowska.

• Dzień Dobrych Uczynków

• Z serca i bezinteresownie - tak nam minął Dzień Dobrych Uczynków, których było wiele.

Uczniowie zamiatali sale lekcyjne, pomagali przy wydawaniu obiadów, pomagali młodszym kolegom w odrabianiu lekcji, byli wyjątkowo mili i grzeczni dla wszystkich. Wykonali wiele dobra na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

A po powrocie do domów z chęcią zaangażowali się w prace domowe jak porządki czy podlewanie ogródka!

Dobro wraca!

Zapraszamy do galerii, w której to nasze przedszkolaki i uczniowie podzielili się swoimi licznymi dobrymi uczynkami.

Serdecznie dziękuję wszystkim za aktywny udział

• Rysowanie i kodowanie.

• Dzisiaj (19 maja)na lekcjach matematyki klasy czwarta i siódma doskonaliły obliczenia na ułamkach i potęgach, a następnie odkodowywały ukryte rysunki. Był czas na naukę, zabawę i rozmowę z rówieśnikami na wymienione wyżej tematy i nie tylko....

Zapraszam do obejrzenia galerii ze zdjęciami.

J. Góźdź

• Tydzień Kolorów

• W drugim tygodniu maja obchodziliśmy tydzień kolorów.

Każdego dnia chłopcy z klasy VIII prezentowali wszystkim uczniom i przedszkolakom wiele ciekawostek na temat kolorów, ich znaczenia, wpływu na nastój i zdrowie człowieka oraz tego, co symbolizują.

Uczniowie codziennie przychodzili ubrani w ubrania danego koloru lub mieli w tym kolorze akcesoria i gadżety.

To z pewnością nie ostatni taki kolorowy czas w naszej szkole. Nasyceni energią barw, zyskaliśmy nowe siły by z uśmiechem doczekać wakacji!

Chłopcy z klasy VIII

• "Wiosna"

• Uczeń klasy VI Teodor Wojciechowski otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Wiosna". Serdecznie gratulujemy! H.W

• EXAM ADVENTURE - QR CODES GAME

• Na jednej z lekcji języka angielskiego uczniowie klasy VIII wzięli udział w grze terenowej pt. Exam Adventure. Wyposażeni w telefony z aplikacją czytników kodów QR i widocznym podekscytowaniem uczniowie udali się w poszukiwaniu ukrytych i zakodowanych zadań egzaminacyjnych w szkole.

Zadaniem uczniów było szybko i poprawnie wykonać zadania egzaminacyjne zdobywając kolejne literki do hasła.

Przygoda zakończyła się sukcesem - ósmoklasiści rozszyfrowali hasło - BOA SORTE w języku portugalskim znaczy "Powodzenia".

Była to świetna okazja do wykorzystania nowoczesnej technologii oraz trening umiejętności i wiedzy w oryginalny sposób.

• FASHION & CLOTHES czyli nazwy ubrań na angielskim

• Uczniowie klasy I w kreatywny sposób powtórzyli i utrwalili nazwy ubrań w języku angielskim. Pierwszoklasiści samodzielnie zaprojektowali ubiór swoich modeli, wycięli poszczególne elementy ubioru z gazet oraz podpisali je. Następnie grając w karty obrazkowe utrwalili wcześniej poznane słownictwo dobrze się bawiąc.

• WFzAWF

Wczorajsze zajęcia dodatkowe WFzAWF to był czas sportu, kreatywności i świetnej zabawy:)

Dzieci kreatywnie tworzyły swoje własne gry, które malowały kredą i ustalały ich zasady. Własne projekty sprawiły im wiele radości, a dzieci bardzo chętnie grały w zaprojektowane gry innych dzieci uczestniczących w zajęciach.

Był również czas zabawy i ćwiczeń na siłowni zewnętrznej, powstały także przepiękne wianki z kwiatów.

• "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

• W tym roku obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc uczcić to doniosłe święto, uczniowie klasy V i VII przygotowali przedstawienie, które miało na celu przybliżenie społeczności szkolnej tych ważnych wydarzeń z historii naszego kraju. Był sejmik uczniowski, posłowie, król Stanisław August Poniatowski. Uczniowie recytowali też wiersze polskich poetów i śpiewali pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem świętowania było utworzenie na szkolnym boisku żywej flagi.

I.S, K.Ł.S., A.W.

• XIV Tydzień Biblijny

• Od 1 do 7 maja obchodzimy XIV Tydzień Biblijny. Dlatego w naszej szkole pojawiła się na korytarzu gazetka z tej okazji, a w klasie nr 4 można znaleźć słowo Boże dla siebie. Fotografie wykonał Franek M. z kl. VIII. Katecheci