• Chusty św. Weroniki

• Na katechezie w klasie IV i V powstały chusty św. Weroniki. Odbita twarz Pana Jezusa przerysowana i pokolorowana przez dzieci. Renata Federowicz

• Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

• W grudniu 2021 zakończyliśmy zbiórkę monet w ramach akcji "Góra Grosza".

Jak zawsze, także i w tym roku, uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki nie zawiedli. Dzięki czemu udało nam się uzbierać kwotę w wysokości 244 zł - 40 kg monet.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w prowadzenie akcji, liczenie monet oraz wszystkim hojnym Darczyńcom.

Zebrana przez nas kwota została przekazana za pośrednictwem Towarzystwa "Nasz Dom" na potrzeby domów dziecka w całej Polsce.

Dziękuję raz jeszcze! Jesteście Wielcy!

• O Jonaszu...

Na katechezie o Jonaszu przedszkolaki mogły stworzyć fale, zbudowały piękne miasto Niniwę. Było dużo radości i zaciekawienia. Dziękuję Teodorowi z klasy VI za wykonanie z klocków Lego pomocy dydaktycznych do tej lekcji. Renata Federowicz

• "Mój zawód" - warsztaty w klasie VIII

• Dnia 7 marca odbyły się warsztaty "Mój zawód", które poprowadziła pani Edyta Poznaniak - Helak z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Krzyżu Wlkp.

Dzięki tym warsztatom młodzież zdobyła wiele informacji dotyczących wyboru przyszłego zawodu.

• DZIEŃ KOBIET 2022

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety na całym świecie, zarówno te duże, jaki i te małe.

W tym szczególnym dniu chłopcy z naszej szkoły złożyli życzenia swoim koleżankom i nauczycielkom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień.

• Solidarni z Ukrainą.

• Zbiórka w naszej szkole

W naszej szkole odbyła się zbiórka produktów na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

• WIELKI POST

• Na katechezie rozpoczęliśmy Wielki Post, więc w przedszkolu kleiliśmy kostki dobrych uczynków a w klasach młodszych powstały słoiczki dobrych uczynków. Teraz każdego dnia można wylosować jeden dobry uczynek. Dziękuję pani Sylwii i pani Agnieszce za wsparcie w przedszkolu. Renata Federowicz

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

W naszej szkole pielęgnujemy pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Na lekcjach historii i języka polskiego uczniowie poznali tragiczne losy Żołnierzy Niezłomnych, którzy byli prześladowani w powojennej Polsce przez reżim komunistyczny.

W bibliotece szkolnej znajduje się gazetka przygotowana ku czci tych wielkich patriotów.

Uczniowie klas IV - VIII wykonali plakaty poświęcone Żołnierzom Wyklętym, które można podziwiać w holu szkoły. Za udział w akcji upamiętniającej naszych bohaterów narodowych, dzieci otrzymały dyplomy i słodycze.

Iwona Stochaj

Teresa Rossa

Katarzyna Łapawa-Siarnik

• Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim dołącza się do akcji pomocy Ukrainie.

Od poniedziałku 28.02.2022 r. rozpoczynamy zbiórkę dla osób poszkodowanych w wyniku wojny.

Zbieramy:

1) Nowe koce, kołdry, pościele, ręczniki, poduszki, bieliznę osobistą dla dorosłych i dzieci, kubki termiczne, termosy;

2) Żywność długoterminową, kosmetyki, pieluchy różnych rozmiarów;

3) Zabawki dla dzieci w różnym wieku(gry, klocki, skakanki, piłki...);

Wszystkie dary proszę składać w szkole w Dzierżążnie Wielkim.

Będziemy na bieżąco informować, co jest potrzebne rodzinom, przebywającym na terenie Gminy Wieleń.

• MAŁY KSIĄŻĘ

• Tymczasem... na lekcjach języka polskiego w klasie VII kończymy omawianie lektury "Mały Książę" Dziś było bardzo kreatywnie i twórczo.

K.Ł.S.

• Tłusty Czwartek

Rada Rodziców ufundowała dziś wszystkim uczniom i przedszkolakom słodki poczęstunek oraz napoje.

PS Dziś nie liczymy kalorii!